Biztos sokan hallottak már az úgynevezett romkocsmákról, melyek a régies hatású, patinás berendezéssel bíró bisztrók hangulatát idézik fel. Azonban ennek a stílusnak az egyedisége, hogy vannak benne fokozatok. Mindez annyit jelent, hogy a berendező kevésbé vagy éppen nagyon bátor és a romos szót mennyire veszi komolyan. Azonban először tisztázzuk a stílust.
Mit is értünk romkocsmák alatt?
Elsősorban Budapesten, illetve a Balaton környékén, valamint néhány más nagyvárosokban találkozhatunk ilyen régies, öregített berendezésű éttermekkel, kávézókkal. Azonban számos kisvárosban is betérhetünk egy-egy „romos” kis bisztróba. Maga a romkocsma egy teljesen újkori kifejezés, melyet valószínűleg a lakberendezők találhattak ki, amikor is egy modern köntösbe bújtatott régies, patinás hatást keltő bútorokkal rendeztek be egy kávézót, kiskocsmát. Viszont ahogyan már az elején említettük, vannak fokozatai. A legtöbb helyen úgymond innen-onnan összeszedett bútorokból alakítják ki a bisztró berendezését, melyek nem feltétlen egységesek. Amennyiben egységeset szeretnénk és nem áll módunkban több darabot vásárolni egy adott ütött-kopott bútorból, akkor kénytelenek vagyunk felkeresni egy asztalost, aki legyártja és beszereli a megálmodott bisztrónk, antik, patinás bútorait, így jön a képbe a BútorKovács.
A BútorKovács többnyire, fából gyárt, patinás asztalokat, falburkolatot, illetve antikolt, romkocsma hangulatú pultokat is. Emellett még sok minden bútordarabot, pergolát készítünk, de kreativitásunkat elsősorban az éttermek berendezésén csillogtatjuk. Legyen az öreg, antikolt és patinás vagy „csak” egy egyszerű minimál stílusú. Több patinás megoldással is büszkélkedhetünk, melyeket éttermeknek és a már sokat emlegetett romkocsmáknak készítettünk, de a legújabb alkotásunk viszi igazán a prímet, melyet a Katona József színháznak készítettünk. A színház társalgójában Lavotha Ágnes belsőépítész látványtervei alapján készültek a bútorok, melyek egytől egyig patinás, öreg felületűek és ipari, eklektikus hangulatot kelt. Úgy gondoljuk, hogy ez maximálisan sikerült is. Gyakorlatilag két hét alatt a BútorKovács megvalósította a látványterveken szereplő antikolt falburkolatot és a pultot a hozzá tartozó bárszékekkel, valamint elkészültek a rozsdás vaslábakon álló, öreg tölgyfa asztalok is. A képeket látva úgy gondoljuk, hogy az elkészült bútorokkal, burkolattal és a pulttal maximálisan kiszolgáltuk a terveken szereplő látványt és a színházi vezetőséget, valamint a Motro.hu belsőépítészét is.
Valamint az sem utolsó szempont, hogy az árakkal a kért költségvetésen belül is maradtunk.
Tehát, ha egy romkocsma berendezéséről van szó bárhol az országban, akkor hívja a BútorKovácsot! +36 30 504 92 61 vagy butorkovacs@butorkovacs.hu
forrás: a romkocsmák berendezésének gyártója – BútorKovács