Ezért mondjuk mindig, hogy tömör fából vásároljunk étkezőasztalt, hiszen az „fényévekkel” tartósabb, mint a bútorlapos vagy MDF megoldások. Amellett, hogy kismértékben terheli a környezetet az előállítása, csupa természetes anyagokat használunk a kész termék kialakításához, például a felületkezeléséhez is. Továbbá, ha már kiment a divatból a színe, akkor az új igényekhez igazítva át is festhető, miután a régi festékanyagot csiszolással vagy egyéb kisipari megoldással eltávolítottuk.
Az asztal szerkezeti összeépítése is egy masszív megoldás, amiről 4 db speciális, étkezőasztalokhoz használt vas, valamint 4 db 12 mm vastag ászok csavar gondoskodik. Speciális esetekben vas helyett keményfát használunk, amit a kávához dűbelezünk és 2 db ászok csavart használunk lábanként. Az utóbbi megoldás már elég komoly terhelést is kibír, ami akár egy autó súlya is lehet.
Természetesen mindig az egyedi igényekhez igazodunk, melyeknek a képzelet és a pénztárcánk szabhat határokat. Mivel a tölgyfa alapanyag elég drága, így az asztal is egy viszonylag magasabb összegért vásárolható meg.
Nagyjából dupla annyiért, mint egy pozdorja lapokból készült étkezőasztal. Viszont a bútorlapos megoldás 5-7 évet szokott kibírni, míg a tömör, kemény lombos fából készült rusztikus étkezőasztalt pedig az unokáink is használni fogják.